| Product Name | Lead-acid Automotive Starter Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product | Camel Brand EN Standard 12V 66/74Ah Lead-acid Maintenance Free Starting Battery |
|---|---|
| Item | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Name | Lead-acid AGM Start-stop Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Start Stop Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Effect | Cranking, Lighting, Ignition, Start-stop |
| Product Name | Lead-acid Automotive Cranking Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Product Material | Lead Acid |
| Usagae | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product Name | Lead-acid Industrial Vehicles Starter Battery |
|---|---|
| Item Name | Heavy Duty Truck Battery |
| Material | Lead Acid |
| Applied In | Truck, Coaches And Engineering Vehicles. |
| Functions | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Name | Lead-acid Tractor Battery |
|---|---|
| Item Name | Heavy Duty Truck Battery |
| Product Material | Lead Acid |
| Application Industry | Truck, Coaches And Engineering Vehicles. |
| Functions | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product Name | Lead-acid 12V 150Ah LPT Type Sightseeing Car Battery |
|---|---|
| Item Name | Lead Acid Leisure Battery |
| Material | Lead Acid |
| Applications | Golf Carts, Sightseeing Cars, Patrol Cars, Electric Tricycles, High-altitude Lifting Platforms |
| Function | Traction |
| Product Name | Lead-acid 12V 150Ah LPT Type Sightseeing Car Battery |
|---|---|
| Item Name | Lead Acid Leisure Battery |
| Material | Lead Acid |
| Applications | Golf Carts, Sightseeing Cars, Patrol Cars, Electric Tricycles, High-altitude Lifting Platforms |
| Function | Traction |
| Product Name | Lead-acid Efb Start-stop Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Start Stop Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Feature | Cranking, Lighting, Ignition, Start-stop |
| Product Name | Lead-acid AGM Start-stop Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Start Stop Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Start-stop |