| Product Name | Lead-acid Industrial Vehicles Starter Battery |
|---|---|
| Item Name | Heavy Duty Truck Battery |
| Material | Lead Acid |
| Applied In | Truck, Coaches And Engineering Vehicles. |
| Functions | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product Name | Lead-acid Automotive Lighting Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Name | Camel Brand Flooded Lead-acid 12V 120Ah HPT Type Golf Cart Battery |
|---|---|
| Item Name | Lead Acid Leisure Battery |
| Material | Lead Acid |
| Application | Golf Carts, Sightseeing Cars, Patrol Cars, Electric Tricycles, High-altitude Lifting Platforms |
| Function | Traction |
| Product Name | EN Standard 12V 75/80/85Ah Starting Battery For Cars |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Raw Material | Lead Acid |
| Applications | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product Name | Lead-acid Automotive MF Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Usage Area | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Name | Lead-acid Vehicle Starter Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Use | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Product Name | High Performance Lithium-ion Car Start-Stop Battery |
|---|---|
| Item | Lithium Ion Starter Battery |
| Material | LiFePo4 |
| Usage | Car, SUV, Light Truck |
| Function | Starting, Lighting, Ignition, Start-stop |
| Product Name | Lead-acid SLI Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Starter Battery |
| Material | Lead Acid |
| Usagae Area | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Starting |
| Name | Durable 12V Lead-acid VRLA AGM Start-stop Battery |
|---|---|
| Item Name | Car Start Stop Battery |
| Material | Lead Acid |
| Used In | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Start-stop |
| Product Name | 12V 70Ah Lead-acid EFB Battery For Start-stop System |
|---|---|
| Item | Car Start Stop Battery |
| Material | Lead Acid |
| Applications | Car, Light Truck, SUV, Minivan |
| Function | Cranking, Lighting, Ignition, Start-stop |